اخبار

نشست فصلی کمیته معاونین و مدیران سرمایه گذاری شهرداری های کلانشهرهای کشور    [ + | - ]

نشست فصلی کمیته معاونین و مدیران سرمایه گذاری شهرداری های کلانشهرهای کشور

 

نشست دوره ای کمیته معاونین و مدیران اقتصادی و سرمایه گذاری کلانشهرها  به میزبانی کلانشهر رشت در تاریخ 26 و 27 دی ماه در محل هتل کادوس برگزار گردید.

مراسم افتتاحیه با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغازوسرکار خانم گل احضار رییس سازمان سرمایه گذاری به مدعوین وحاضرین در این نشست خیرمقدم عرض نمودند.در ادامه دکتر نصرتی شهردار رشت ضمن عرض خیر مقدم  در خصوص فرصت های بالقوه شهر رشت و ملاک های جذب سرمایه گذار به لحاظ امنیت و مشوق های لازم اشاراتی داشتند و ابراز امیدواری کردند در یک بازه زمانی کوتاه ، در این خصوص پیشرفت و توسعه حاصل گردد. در این نشست حضورشش تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت سرکار خانم شیرزاد و آقایان عاقل‌منش، زاهد, شکریه , رمضانپور و ریاست شورای اسلامی آقای علوی، نشانه ی حمایت همه جانبه شورای اسلامی از  سرمایه گذاری و خواست مدیریت شهری برای حضور سرمایه گذاران در شهر رشت بود. ضمن اینکه نکاتی کلیدی در سخنرانی آقای شکریه و علوی با توجه به شناخت شهر رشت و نیازهای مردم در خصوص راههای جهت جذب سرمایه گذار و حفظ آن با هدف رشد اقتصادی شهر به سمع شنوندگان رسید. جناب آقای نیازی تشکر ویژه ای از تدارک و برنامه ریزی مناسب در بازه زمانی کمتر از 10 روز از طرف سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت داشتند.

جناب آقای آبتن مسئول محترم کارگروه سرمایه گذاری کلانشهرها ضمن تشریح برنامه های نشست و بیان توانمندی و علاقمندی شهرداری رشت که میزبان این نشست می‌باشد، ضمن سخنرانی تخصصی , اشاره به موانع سرمایه گذاری و آیین نامه ها و قوانین و جایگزین کردن پروژه های چندمنظوره و مختلط داشتند ونیزبا ارائه ی پاور پوینتی از پروژه های موفق کشور همچون لاله پارک تبریز به تبیین موارد مذکور اقدام نمودند.

با برنامه ریزی سازمان سرمایه گذاری و مذاکره با سرمایه گذاران , مقدمات پیش نویس تفاهم نامه‌هایی نیز فراهم و در این نشست بالغ بر 8 تفاهم نامه به امضای طرفین (شهردار رشت و شرکت های سرمایه گذاری) رسید. دعوت از سرمایه گذاران و انعقاد تفاهم نامه هایی در این نشست ها , گامی در جهت رسیدن به قراردادهای مشارکتی و اجرای پروژه های شهری بود .در فرصت برگزاری نشست و برنامه های تخصصی, تصاویر هوایی و نماهنگ هایی از شهر رشت و فرصت های سرمایه گذاری بالقوه شهر  , نمایش داده شد که بسیار مورد استقبال حضار قرار گرفت. در عصر همان روز جلسه آموزشی و تبادل نظر در خصوص تهیه بسته های سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری با حضور میهمانان و کارشناسان محترم برگزار شد.   

 

 

 

پست شده توسط: فیض نژاد
شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل