اخبار

دیدار نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ریاست سازمان سرمایه گذاری   [ + | - ]

دیدار نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ریاست سازمان سرمایه گذاری

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری رشت ، نایب ریس شورای اسلامی شهر رشت با ریاست سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت در محل جلسات سازمان سرمایه گذاری پیرامون موضوعات مختلف گفتگو نمودند.


ناصر عطایی در این دیدار که روز دوشنبه در دفترکار خود با مجید عزیزی نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیرامون موضوعات مختلفی از جمله مسائل و مشکلات احیاء و باز آفرینی تالاب عینک و راهکارها و هماهنگی های لازم با اداره کل آب منطقه به منظور تامین زیر ساخت های تالاب و فراهم آوردن زمینه ورود سرمایه گذاران در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

دریاچه عینک یا مرداب عینک تالابیست طبیعی که در منطقه 4 شهر رشت واقع است از شرق به تقاطع غیرهمسطح شهدای گمنام از شمال به بلوار شهید افتخاری از جنوب به پارک دانشجو و مناطق مسکونی غیرمجاز و از غرب به شرکت دخانیات رشت محدود است. این تالاب بزرگترین تالاب شهری ایران و دومین تالاب بزرگ استان گیلان است. این تالاب به دلیل آنکه در عکسهای هوایی شبیه عینک است به این نام خوانده می شود. این مرداب از مناطق گردشگری مهم شهر رشت محسوب می شود.

مجید عزیزی نایب رئیس شورا در پایان اظهار داشتند تالاب عینک و رودخانه های زرجوب و گوهر رود از ظرفیت های مهم شهر رشت می باشند که در گذشته به دلایل مختلف تا کنون به درستی از انها استفاده نشده است.و لازم است تلاش های مضاعفی جهت بهره مندی از این ظرفیت طبیعی شهر صورت گیرد.

 

 

 

پست شده توسط: جعفری
شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل